Rural Organizations
 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü organizasyon yapısı dahilinde Türkiye’nin deniz yetki alanları bölgelere ayrıştırılarak hizmetlerin etkin ve verimliliği dahilinde  yeniden yapılandırılmıştır.

  Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Türkiye’nin deniz yetki alanlarında; gemi kurtarma, tahlisiye (insan kurtarma), deniz haberleşmesi, seyir yardımcıları (deniz fenerleri, şamandıralar ) kılavuzluk hizmetleri, gemi trafik hizmetleri, römorkörcülük hizmetleri ve acil müdahale gibi deniz emniyetine yönelik görevleri ifa etmektedir. Müdürlüklerin sorumluluk alanları;


 • 1.Trabzon Müdürlüğü
  Açıklama:

      Ordu-Samsun il sınırından hakiki kuzey istikametine çizilen hattın doğusunda kalan ve bitişik Türkiye’nin deniz yetki alanları ile sınırlanan deniz ve kıyı alanı.

 • 2.Samsun Müdürlüğü
  Açıklama:

      Ordu-Samsun il sınırı ile Zonguldak-Düzce il sınırından hakiki kuzey istikametine çizilen hatların arasında kalan ve bitişik Türkiye’nin deniz yetki alanları ile sınırlanan deniz ve kıyı alanı.

 • 3.Çanakkale Müdürlüğü
  Açıklama:

      Çanakkale-Tekirdağ il sınırı ile Çanakkale Biga ilçesi Karaburun’u ve Karaburun ile Çanakkale-Balıkesir il sınırını birleştiren hattın içinde kalan Saros körfezini de içine alan deniz ve kıyı alanı ile Balıkesir ili Edremit-Ayvalık ilçe sınırından hakiki batı (270º) istikametine çizilen hat arasında kalan bitişik Türkiye’nin deniz yetki alanları ile sınırlanan deniz ve kıyı alanı.

 • 4.İzmir Müdürlüğü
  Açıklama:

      Balıkesir ili Edremit-Ayvalık ilçe sınırından hakiki batı (270º) istikametine çizilen hat ile Muğla-Antalya il sınırından hakiki batı (270º) istikametine çizilen hat arasında kalan bitişik Türkiye’nin deniz yetki alanları ile sınırlanan deniz ve kıyı alanı.

 • 5.Antalya Müdürlüğü
  Açıklama:

      Muğla-Antalya il sınırı ile Antalya-İçel il sınırından hakiki güney (180°) istikametine çizilen hatların arasında kalan ve bitişik Türkiye’nin deniz yetki alanları ile sınırlanan deniz ve kıyı alanı.

 • 6.Mersin Müdürlüğü
  Açıklama:

      Antalya-İçel il sınırından hakiki güney (180°) istikametine çizilen hattın doğusunda kalan ve bitişik Türkiye’nin deniz yetki alanları ile sınırlanan deniz ve kıyı alanı.